Ako na správne prenajatie bytu

Neviete, do čoho investovať svoje peniaze? Zaujala vás možnosť prenájmu nehnuteľnosti? Ako sa do toho pustiť? Ako na správny prenájom? Prenájom nehnuteľnosti je pomerne jednoduchý spôsob, ako zhodnotiť svoje investície. Ako však správne postupovať, aby sme sa vyhli možným problémom a tahaniciam s nesolventným alebo problémovým nájomníkom? Najskôr je potrebné zvoliť hodnú lokalitu na kúpu bytu.


prenajom-bratislava.eu
 
Dobrá lokalita spravidla znamená dobré a slušné nájomníkmi a okrem toho tiež dobrú dopravnú dostupnosť do centra mesta a dostupnosť služieb, zdravotných zariadení a podobne. Dajte si pozor najmä na novo budovaná satelitné mestečká a nájomné byty na okraji Bratislavy s veľmi zlou dostupnosťou do mesta a prakticky nulovú občianskou vybavenosťou. Prenájom v týchto lokalitách sa pre vás môže stať doslova nočnou morou. Veľmi zaujímavým miestom ku kúpe nehnuteľnosti sú stredne veľké mestá s nižšími cenami bytov ale slušnú výškou nájmov. Radšej zabudnite na nápadne výhodnej cenovej ponuky vo vzdialených končinách našej krajiny, kde by ste potom len ťažko hľadali vhodné nájomníkmi.

Ako vybrať byt pre prenájom

Po voľbe lokality je dôležitá aj veľkosť bytu. Ak vás zaujíma prenájom predovšetkým z hľadiska rentability, voľte radšej menšie nehnuteľnosti. Výnosnosť u bytov o dispozícii 3 +1 sa pohybuje v priemere okolo 4%, zatiaľ čo garzónky 1 + kk dosahujú rentability až 7% ročne bez zahrnutia daní a ďalších poplatkov. Okrem toho však svoju úlohu zohráva aj stav bytového domu aj samotného bytu, rušné okolité ulice, kvalita nájomníkov a podobne. Vhodnejšie sú vizuálne priestranné, vzdušné, najlepšie rekonštruované byty. Takýto prenájom vám prinesie oveľa lepšie zhodnotenie a ľahšie budete tiež hľadať vhodné nájomníkmi. Pred inzerciou byt zbytočne nezariaďujte osobnými vecami, nájomníci si vždy radšej vybaví byt podľa svojho gusta. Ďalej si zaistite spísanie podrobné nájomnej zmluvy u skúseného advokáta a môžete sa pustiť do kolotoča hľadania nájomníkov.

Viac informácií o: Výber nájomníka

 
tagy: výber nájomníka, byt na prenájom Bratislava

Kategórie : Články

Poslať známemu

Kontaktovať predajcu

TOPlist TOPlist